Co robić, kiedy nie jesteśmy w stanie zmienić biegu?

wtorek, 19 kwietnia, 2022

Na skrzynię biegów składa się naprawdę wiele elementów, które odpowiadają za jej sprawne działanie. Niestety wskutek różnych czynników może ona ulec zepsuciu. Co więc robić w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie zmienić biegu w naszym aucie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jakie są najczęstsze przyczyny usterek skrzyni biegów?

Potencjalnych przyczyn problemów jest naprawdę wiele. Często wynika to braku oleju w samej skrzyni lub w pompie sprzęgła. Problem może wynikać przede wszystkim z wycieku, którego kierowca oczywiście często nie dostrzeże aż do momentu, gdy samochód zacznie sprawiać problemy. Inną przyczyną awarii w przypadku skrzyń automatycznych może być uszkodzenie czujnika. Zdarza się też, że zużyciu ulegną tzw. synchronizatory.

Co zrobić, gdy skrzynia biegów zawiedzie?

W takiej sytuacji nie należy przede wszystkim wykonywać agresywnych ruchów na skrzyni biegów, aby nie pogorszyć sytuacji. Konieczna będzie więc przede wszystkim pomoc mechanika oraz fachowa diagnostyka samochodowa, która stanie się podstawą do tego, aby znaleźć źródło problemu.

W przypadku awarii najlepiej więc przewieźć samochód na lawecie do warsztatu oraz zaczekać na wykonanie naprawy przez fachowców. Będzie to istotne również wtedy, gdy skrzynia biegów daje nawet delikatne symptomy awarii. Tutaj również nie należy zwlekać, gdyż jazda z niesprawnym układem prowadzi do dużych uszkodzeń i tym samym jeszcze bardziej kosztownych napraw.

Czy naprawa skrzyni biegów jest droga?

Koszty naprawy będą oczywiście różne, w zależności od źródła problemu. Może okazać się też, że skrzynia uległa tak dużym uszkodzeniom, że możliwa będzie tylko i wyłącznie pełna wymiana podzespołu. W tej sytuacji koniecznie trzeba jednak skontaktować się z fachowcami, którzy wskażą, jak w tej sytuacji postępować.

Jak widać niemożności zmiany biegu w samochodzie bezwzględnie nie należy ignorować, gdyż w przeciwnym razie ryzykuje się ogromne wydatki na naprawę. Jeśli skrzynia zawodzi również w Twoim aucie, to koniecznie się z nami skontaktuj.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta