Kalibracja kamer i radarów — Szczecin

Zajmujemy się kalibracją kamer i radarów w samochodach dostawczych oraz osobowych. Współpracujemy z Klientami ze Szczecina i okolic, oferując terminowe oraz rzetelne wykonanie usług, a także przejrzyste warunki współpracy. Już na wstępie wyceniamy zakres podejmowanych działań, abyś miał pewność, że podczas pracy nie pojawią się dodatkowe, ukryte koszty. Udzielamy również merytorycznego wsparcia w zakresie serwisu Audi, Skody, VW czy Seata.

Dzięki kamerom i radarom jazda samochodem jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza. System wspomagania wpływa na komfort poruszania się, ułatwia parkowanie czy jazdę po mieście. Jeśli jednak dochodzi do rozregulowania układu, pojawia się poważny problem, który wpływa na bezpieczeństwo samego kierowcy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Okresowa kalibracja kamer i radarów pozwala ustawić w systemach parametry początkowe, które są punktem odniesienia do wprowadzanych zmian.

Kiedy należy przeprowadzić kalibrację?

Kalibracja kamer i radarów powinna być przeprowadzana za każdym razem, gdy dojdzie do potencjalnego uszkodzenia systemy bądź naruszenia pozycji jego części składowych. Warto mieć świadomość tego, że nawet niewielka kolizja czy samo otarcie mogą spowodować przesunięcie urządzeń wchodzących w skład systemu wspomagania, a to może wywołać pośrednio zagrożenie w ruchu drogowym.

Kalibracja jest również konieczna przy wymianie przedniej szyby, lusterek oraz w trakcie ingerencji w przedni zderzak pojazdu. Procedura powinna zostać przeprowadzona po pracach związanych z geometrią kół, ponieważ geometryczna oś pojazdu ulega wówczas zniekształceniu. Zapraszamy do współpracy.