Chip tuning — Szczecin i okolice

Oferujemy szeroki zakres usług z dziedziny chip tuningu. Współpracujemy z Klientami ze Szczecina i okolicy. Proces jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zwiększyć osiągi samochodu bez inwestowania w nowy pojazd. Dzięki usłudze wielu właścicieli aut odzyskuje radość z jazdy, ciesząc się szybkim i bezpiecznym samochodem, który w pełni wykorzystuje rezerwy pozostawione przez producenta. Wykonujemy chip tuning w autach marek Audi, Skoda, VW oraz Seat. Działalność o ograniczonym zasięgu sprawia, że faktycznie specjalizujemy się w tych markach. Regularnie podnosimy swoje kwalifikacje w zakresie ich obsługi, a nasz warsztat jest dostosowany do potrzeb i wymagań pojazdów wspomnianych marek.

Na czym polega chip tuning?

Chip tuning to nowoczesna metoda elektronicznego „podkręcania” fabrycznej mocy napędu. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości pojazdu i poprawisz komfort jazdy bez żadnych negatywnych skutków. Zwiększanie mocy silnika tą metodą nie wymaga stosowania żadnych skomplikowanych zabiegów ani nadmiernej ingerencji w struktury pojazdu, która w przyszłości wiązałaby się z ewentualnymi awariami.

Potrzebna jest tylko, lub aż, rzetelna wiedza i odpowiedni sprzęt. Cały proces opiera się na regulacji elektrycznych sterowników silnika. Ważne jest jednak to, żeby cały proces przeprowadzili doświadczeni fachowcy. Należy pamiętać, że silnik jest kluczowym elementem każdego pojazdu, który umożliwia bezpieczne i komfortowe poruszanie się. Jeśli zostanie uszkodzony, konieczne będzie przeprowadzenie kosztownych napraw. Nie warto więc samodzielnie dokonywać jego tuningu ani zlecać tego osobom bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia.

Czy chip tuning jest bezpieczny?

Wykonanie chip tuningu przez fachowców nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Wynika to z faktu, że oprogramowanie znajdujące się w komputerach pokładowych ma znaczną rezerwę mocy silnika. Spowodowane jest to różnymi przyczynami, w tym m.in. ekonomicznymi oraz faktem, że jest ono wykorzystywane do jednostek o różnej mocy. Sam zabieg polega jedynie na modyfikacji oprogramowania pod konkretny silnik, dzięki czemu zwiększa się jego moc.

Chip tuning nie jest zatem niebezpieczny ani dla sprawności pojazdu, ani trwałości jego komponentów pod warunkiem, że zostanie wykonany w renomowanym serwisie, takim jak nasz. Samodzielna próba chipowania silnika może doprowadzić do jego uszkodzenia, a nawet unieruchomienia samochodu w trakcie jazdy. W Car Service dbamy o każdy szczegół. Nasz warsztat wyposażony jest w odpowiedni sprzęt oraz licencjonowane oprogramowanie do wykonywania tego typu zadań. Ponadto mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu chip tuningu.

Efekty chip tuningu

Jedną z głównych przyczyn, dla których właściciele samochodów decydują się na chip tuning, jest zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, co znacznie poprawia osiągi auta, a więc sprawia, że jazda jest znacznie przyjemniejsza.

Co ważne, w wyniku tuningu spada również spalanie, więc przeprowadzenie zabiegu wiąże się z oszczędnościami, które będą szczególnie widoczne u kierowców, którzy pokonują tysiące kilometrów każdego miesiąca.

Nie sposób nie wspomnieć również o poprawie bezpieczeństwa. Większa moc silnika przekłada się na lepsze przyspieszenie. W trakcie wyprzedzania lub podczas poruszania się po zatłoczonym mieście — kilka dodatkowych „koni” z pewnością sprawi, że manewr będziesz mógł wykonać szybciej i pewniej.

Jakie auto można poddać zabiegowi?

Aby przeprowadzić tuning elektroniczny sterownika silnikowego, auto musi być wyposażone w elektryczne sterowanie jednostki napędowej. Mają je wszystkie nowsze modele samochodów. Metoda nadaje się do zwiększania mocy zarówno silników benzynowych, jak i diesli. Warunkami koniecznymi do spełnienia są jednak ich pełna sprawność techniczna oraz dobry stan. Przed wykonaniem chip tuningu należy usunąć pewne usterki. Obowiązkowo trzeba zadbać też o sprawność układu hamulcowego i jezdnego oraz stan opon.

Zapraszamy serwisu, w którym zajmujemy się profesjonalnym chip tuningiem. Procedura obejmuje dokładne sprawdzenie samochodu, ponieważ zwiększanie mocy wykonujemy tylko w nadających się do tego autach.

Jeśli nie masz pewności czy przeprowadzenie tuningu w Twoim samochodzie jest możliwe, skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci możliwości danego pojazdu. Wykonamy dla Ciebie również kalibrację kamer i radarów, która powinna być przeprowadzana po każdej ingerencji w struktury auta, która może nieco zmienić ustawienia systemu wspomagania. Zapraszamy do współpracy.