Na czym polega regeneracja sprężarki klimatyzacji?

wtorek, 13 września, 2022

Klimatyzacja w samochodzie to ogromna wygoda, zwłaszcza latem, kiedy samochód bardzo mocno nagrzewa się na słońcu. Niemniej, tak jak każde urządzenie, klimatyzacja może się zepsuć lub po prostu zacząć gorzej działać. Dotyczy to w szczególności sprężarki, która jest jej najważniejszym i najintensywniej wykorzystywanym elementem. Jak wygląda jej naprawa i regeneracja?

Jak wygląda regeneracja sprężarki przeprowadzona w profesjonalnym warsztacie?

Regeneracja sprężarki zaczyna się od dokładnych oględzin sprawności klimatyzatora. Mechanicy nie tylko oceniają jakość powietrza i temperaturę w samochodzie, ale sprawdzają też chociażby elektronikę pojazdu. Później przychodzi czas na demontaż i regenerację kompresora, na którą składają się następujące czynności:

Dobrze przeprowadzona regeneracja sprawi, że kompresor będzie działał z taką samą skutecznością, jak nowe urządzenie, a także znacznie przedłuży jego żywotność.

Dlaczego trzeba zlecać regularne przeglądy klimatyzacji samochodowej?

Nie można zapominać, że serwis klimatyzacji samochodowej powinien być odwiedzany przez kierowców regularnie, a nie gdy coś się zepsuje. Tak jak standardowy klimatyzator, klimatyzacja samochodowa wymaga regularnych przeglądów. Ich zaniechanie prowadzi zwykle nie tylko do trwałych uszkodzeń, ale również do rozwoju grzybów i bakterii wewnątrz pojazdu. Oczywiście, możliwe jest odgrzybianie klimatyzatorów, jednak zanim problem zostanie zauważony, zanieczyszczone powietrze w aucie prawdopodobnie zdąży odbić się na zdrowiu kierowcy i pasażerów.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta