Najczęstsze usterki w samochodach marki Seat

środa, 15 kwietnia, 2020

Polacy bardzo chętnie wybierają samochody marki Seat. Seat Ibiza, Seat Leon, a ostatnimi czasy również Seat Mii to modele, które doskonale nadają się do codziennej jazdy po mieście. Mają liczne grono swoich zwolenników i chętnie kupowane są nie tylko na rynku pierwotnym, ale i wtórnym.

Popularność tej marki w dużej mierze wynika z jej silnej pozycji na rynku. Jej historia sięga 1950 r., kiedy to hiszpańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne rozpoczęło produkcję pierwszych samochodów osobowych. Od 2002 r. Seat wchodzi w skład Grupy Volkswagena. Czy jednak tylko ta kwestia jest decydująca? Bez wątpienia dla potencjalnego kupującego najważniejsze znaczenie mają parametry techniczne pojazdu oraz poziom jego awaryjności. Samochody Seat dość dobrze sprawdzają się na polskich drogach i przy odpowiedniej eksploatacji nie powinny przysporzyć nam nazbyt kosztownych kłopotów. Warto jednak pamiętać, że każdy samochód jest narażony na pewne usterki. Jakie są “słabe” strony Seatów? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego artykułu.

Seat – typowe usterki

Nasza firma CAR SERVICE specjalizuje się w serwisie Seat w Szczecinie, dlatego też w naszej pracy bardzo często podejmujemy się różnorodnych napraw tych pojazdów. Oczywiście większość usterek wynika z pewnych błędów samych użytkowników. Niemniej można wskazać na pewne mankamenty, które wydają się dość typowe właśnie dla Seatów.

Klienci często skarżą się na nietrwałe zawieszenie, przepalające się żarówki w kabinie, awarie elektrycznych zamków i amortyzatorów tylnej klapy, nietrwałe łączniki stabilizatora. Pewne uwagi mają też co do nie najlepszej jakości wykonania kokpitu czy awarii „elektryki”. W Seatach niejednokrotnie niezbędna jest naprawa alternatorów, turbosprężarek w silnikach TDI czy cewek zapłonowych w silnikach benzynowych. Klienci zgłaszają też swoje uwagi co do łuszczącego się lakieru na plastikach we wnętrzu, dość szybkie zużycie łączników stabilizatora czy usterki fabrycznego radia.

Tego rodzaju awarie dotyczą różnych modeli samochodów Seat. W większości przypadków są one do naprawienia przy stosunkowo niewielkich kosztach, co jest dobrą informacją dla klientów. W końcu każdy pojazd jest narażony na pewne usterki, jednak najważniejsze jest, aby dało się je naprawić szybko i jak najtaniej.

Można też zwrócić uwagę na pewne mankamenty konkretnych modeli pojazdów tej marki. Przykładowo, właściciele modeli Ibiza II często skarżą się na nietrwałe zawieszenie, alternatory i wspomaganie kierownicy. Ibiza bywa też problematyczna ze względu na zamarzające zimą zamki drzwi.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta