Chip tuning w Szczecinie i okolicach — skuteczne zwiększanie mocy

Chip tuning to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie chcesz zmieniać samochodu, ale uważasz, że obecnemu silnikowi przydałoby się więcej mocy. Poznaj szczegóły oferty!

Na czym polega chip tuning?

Chip tuning to nowoczesna metoda elektronicznego „podkręcania” fabrycznej mocy napędu. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości pojazdu i poprawisz komfort jazdy – bez żadnych negatywnych skutków. Zwiększanie mocy silnika metodą chip tuningu nie wymaga stosowania żadnych skomplikowanych zabiegów. Potrzebna jest tylko rzetelna wiedza i odpowiedni sprzęt. Cały proces opiera się na regulacji elektrycznych sterowników silnika. W ramach usługi dodatkowej można też usunąć filtr cząstek stałych DPF. Ważne jednak, żeby cały proces przeprowadzili doświadczeni fachowcy.

Czy chip tuning jest bezpieczny?

Fachowo wykonany chip tuning nie niesie za sobą żadnego ryzyka – ani tego dotyczącego sprawności pojazdu, ani trwałości jego komponentów.

Zalety chip tuningu to:

  • zwiększenie mocy i momentu obrotowego,
  • zmniejszenie spalania,
  • większa przyjemność z jazdy,
  • większe bezpieczeństwo.

Czy każdy silnik nadaje się do chip tuningu?

Podstawowym warunkiem przeprowadzenia chip tuningu jest elektryczne sterowanie jednostki napędowej. Spełniają go wszystkie nowsze modele samochodów. Metoda nadaje się do zwiększania mocy zarówno silników benzynowych, jak i diesli. Warunkami koniecznymi do spełnienia są jednak ich pełna sprawność techniczna oraz dobry stan.

Przed wykonaniem chip tuningu należy usunąć pewne usterki. Obowiązkowo trzeba zadbać też o sprawność układu hamulcowego i jezdnego oraz stan opon.

Zapraszamy do naszego serwisu, w którym zajmujemy się profesjonalnym chip tuningiem w Szczecinie i okolicach. Procedura obejmuje dokładne sprawdzenie samochodu, ponieważ zwiększanie mocy wykonujemy tylko w nadających się do tego autach. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dokładnych informacji na ten temat lub rezerwacji terminu wizyty!