Chip tuning w Szczecinie

Chip tuning to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcesz zmieniać samochodu, ale uważasz, że obecnemu silnikowi przydałoby się więcej mocy. Poznaj szczegóły oferty!

Chip tuning to nowoczesna metoda elektronicznego „podkręcania” fabrycznej mocy napędu. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości pojazdu i poprawisz komfort jazdy – bez żadnych negatywnych skutków. Zwiększanie mocy silnika metodą chip tuningu nie wymaga stosowania żadnych skomplikowanych zabiegów. Potrzebna jest tylko rzetelna wiedza i odpowiedni sprzęt. Cały proces opiera się na regulacji elektrycznych sterowników silnika. W ramach usługi dodatkowej można też usunąć filtr cząstek stałych DPF. Ważne jednak, żeby cały proces przeprowadzili doświadczeni fachowcy.

Wykonanie chip tuningu nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Wynika to z faktu, że oprogramowanie znajdujące się w komputerach pokładowych posiada znaczną rezerwę mocy silnika. Spowodowane jest to różnymi przyczynami, w tym m.in. ekonomicznymi oraz faktem, że jest ono wykorzystywane do jednostek o różnej mocy. Sam zabieg polega jedynie na modyfikacji oprogramowania pod konkretny silnik, dzięki czemu zwiększa się jego moc. Chip tuning nie jest zatem niebezpieczny ani dla sprawności pojazdu, ani trwałości jego komponentów pod warunkiem, że zostanie wykonany w renomowanym serwisie, takim jak nasz. Samodzielna próba chipowania silnika może doprowadzić do jego uszkodzenia, a nawet unieruchomienia samochodu w trakcie jazdy. W Car Service dbamy o każdy szczegół. Nasz warsztat wyposażony jest w odpowiedni sprzęt oraz licencjonowane oprogramowanie do wykonywania tego typu zadań. Ponadto posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu chip tuningu.

Efekty chip tuningu

Jedną z głównych przyczyn, dla których właściciele samochodów decydują się na chip tuning jest zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika, co znacznie poprawia przyjemność z jazdy. Warto jednak zauważyć, że nie są to jedyne korzyści tego rodzaju zabiegu. Jakie jeszcze efekty zapewnia chip tuning? Oprócz wspomnianych już lepszych osiągów silnika, wyraźnie spada również jego spalanie. Nie sposób nie wspomnieć również o poprawie bezpieczeństwa. Większa moc silnika przekłada się na lepsze przyspieszenie. W trakcie wyprzedzania lub podczas poruszania się po zatłoczonym mieście, kilka dodatkowych “koni” z pewnością sprawi, że manewr będziesz mógł wykonać szybciej i pewniej.

Podstawowym warunkiem przeprowadzenia chip tuningu jest elektryczne sterowanie jednostki napędowej. Spełniają go wszystkie nowsze modele samochodów. Metoda nadaje się do zwiększania mocy zarówno silników benzynowych, jak i diesli. Warunkami koniecznymi do spełnienia są jednak ich pełna sprawność techniczna oraz dobry stan.

Przed wykonaniem chip tuningu należy usunąć pewne usterki. Obowiązkowo trzeba zadbać też o sprawność układu hamulcowego i jezdnego oraz stan opon.

Zapraszamy do naszego serwisu, w którym zajmujemy się profesjonalnym chip tuningiem w Szczecinie i okolicach. Procedura obejmuje dokładne sprawdzenie samochodu, ponieważ zwiększanie mocy wykonujemy tylko w nadających się do tego autach. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dokładnych informacji na ten temat lub rezerwacji terminu wizyty!