Chip tuning – zwiększanie mocy

Nie chcesz zmieniać samochodu, ale uważasz, że Twojemu obecnemu silnikowi przydałoby się więcej mocy? Chip tuning  to rozwiązanie dla Ciebie! To nowoczesna metoda elektronicznego „podkręcania” fabrycznej mocy napędu. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie jego pełnych możliwości i wyraźna poprawa komfortu jazdy – bez żadnych negatywnych skutków.

 

Na czym polega chip tuning?

Zwiększanie mocy silnika metodą chip tuningu nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów. Potrzebna jest tylko rzetelna wiedza i odpowiedni sprzęt. Cały proces opiera się na regulacji elektrycznych sterowników silnika. W ramach usługi dodatkowej można też usunąć filtr cząstek stałych DPF. Ważne jednak, by cały proces przeprowadzać umiejętnie i z rozwagą. Konieczne jest w tym celu skorzystanie z usług fachowców, czyli naszego serwisu.

 

Czy chip tuning jest bezpieczny?

Fachowo wykonany chip tuning nie niesie za sobą żadnego ryzyka – zarówno tego dotyczącego sprawności pojazdu, jak i trwałości jego komponentów. Co więcej, może przynieść kierowcy wiele korzyści, do których należą:

  • zwiększenie mocy i momentu obrotowego,
  • zmniejszenie spalania,
  • większa frajda z jazdy,
  • większe bezpieczeństwo.

 

Czy każdy silnik nadaje się do chip tuningu?

Podstawowym warunkiem przeprowadzenia chip tuningu jest elektryczne sterowanie jednostki napędowej. Spełniają go wszystkie nowsze modele samochodów. Metoda nadaje się do zwiększania mocy zarówno silników benzynowych, jak i Diesli. Warunkiem jest jednak ich sprawność techniczna oraz dobry stan. Przed wykonaniem chip tuningu może być więc konieczne usunięcie pewnych usterek. Obowiązkowo trzeba zadbać też o sprawność układu hamulcowego i jezdnego oraz stan opon – powinny być bez zarzutu.

Zapraszamy do naszego serwisu, w którym zajmujemy się profesjonalnym chip tuningiem. Procedura obejmuje dokładne sprawdzenie samochodu, ponieważ zwiększanie mocy wykonujemy tylko w nadających się do tego autach. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dokładniejszych informacji na ten temat lub rezerwacji terminu wizyty!