Filtr cząstek stałych DPF i FAP w Szczecinie

Filtr cząsteczek DPF oraz FAP to komponent, którego zadaniem jest skuteczne oczyszczanie spalin z sadzy i innych substancji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

FAP lub DPF to filtr cząstek stałych montowany w nowoczesnych układach wydechowych. Chociaż to elementy kojarzone przede wszystkim z silnikami wysokoprężnymi, to obecnie są montowane również w układach benzynowych. Niestety filtr DPF to również jeden z najbardziej awaryjnych części wydechu, który stał się zmorą wielu kierowców. Oferujemy między innymi rozwiązywanie problemów związanych z filtrami cząstek stałych.

W związku z eksploatacją filtry cząstek stałych ulegają zabrudzeniu i zapchaniu, przez co stają się coraz mniej wydajne, jednocześnie powodując problemy z pracą silnika. Dotyczy to szczególnie kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście i rzadko mają okazję do dynamicznej jazdy. Kolejną kwestią, która ma wpływ na działanie filtra cząsteczek DPF i FAP, jest rodzaj oleju silnikowego. Używanie artykułu niezalecanego przez producenta samochodu może doprowadzić do szybszego zapchania filtra. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się problemów z filtrem DPF jest jego usunięcie wraz z odpowiednią modyfikacją sterownika silnika. Można też poddać go regeneracji, która poprawi jego funkcjonowanie. Masz problem z filtrem DPF? Zapraszamy do naszego serwisu w Szczecinie. Doradzimy najlepsze rozwiązanie i zadbamy o sprawną realizację zlecenia!

Objawy zapchanego filtra DPF

Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia filtra DPF jest jego zapchanie. Tego typu usterka może powodować szybszą degradację całego elementu, dlatego jeśli podejrzewasz, że wystąpiła ona w Twoim samochodzie, powinieneś jak najszybciej udać się do warsztatu. Jakie są objawy zapchanego filtra DPF? Jednymi z pierwszych, które możesz dostrzec w swoim aucie jest spadek mocy silnika. Równie często kierowcy skarżą się na dławienie jednostki napędowej oraz problem z utrzymaniem równych obrotów. W przypadku, gdy filtr DPF jest mocno zapchany nowsze pojazdy często przechodzą w tryb awaryjny. W niektórych przypadkach możliwe jest również zapalenie się czujki DPF lub kontrolki świec żarowych. Jeśli wymienione problemy dostrzegasz w swoim samochodzie odwiedź nasz serwis, w celu przeprowadzenia diagnostyki samochodowej i ewentualnej naprawy usterki.

Jak dbać o filtr DPF?

Uszkodzenia filtra DPF są częstą przyczyną wizyt w warsztatach samochodowych szczególnie posiadaczy samochodów nowszych generacji. Istnieją jednak sposoby pozwalające zminimalizować ryzyko uszkodzenia tego elementu. Zatem jak dbać o filtr DPF, aby wydłużyć jego żywotność? Jednym z podstawowych sposobów jest stosowanie odpowiedniego oleju. Silniki pojazdów wyposażonych w filtr DPF powinny pracować na olejach niskopopiołowych (Low SAPS). Ponadto nie powinno się bagatelizować problemów z wtryskiwaczami oraz turbosprężarką, gdyż uszkodzenia tych części są częstą przyczyną zapchania filtra. Do uszkodzenia DPF-u prowadzi również częsta jazda na zbyt niskich obrotach, a także poruszanie się wyłącznie po mieście. W celu automatycznej regeneracji filtra warto zatem wybrać się co jakiś czas na przejazd po drodze szybkiego ruchu.