Filtr cząsteczek DPF oraz FAP – skuteczne oczyszczanie spalin

Filtr cząsteczek DPF oraz FAP to komponent, którego zadaniem jest skuteczne oczyszczanie spalin z sadzy i innych substancji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Co to jest?

FAP lub DPF to filtr cząstek stałych montowany w nowoczesnych układach wydechowych. Chociaż to elementy kojarzone przede wszystkim z silnikami wysokoprężnymi, to obecnie są montowane również w układach benzynowych. Niestety filtr DPF to również jeden z najbardziej awaryjnych części wydechu, który stał się zmorą wielu kierowców. Oferujemy między innymi rozwiązywanie problemów związanych z filtrami cząstek stałych.

Usuwanie problemu

W związku z eksploatacją filtry cząstek stałych ulegają zabrudzeniu i zapchaniu, przez co stają się coraz mniej wydajne, jednocześnie powodując problemy z pracą silnika. Dotyczy to szczególnie kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście i rzadko mają okazję do dynamicznej jazdy. Kolejną kwestią, która ma wpływ na działanie filtra cząsteczek DPF i FAP, jest rodzaj oleju silnikowego. Używanie artykułu niezalecanego przez producenta samochodu może doprowadzić do szybszego zapchania filtra. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się problemów z filtrem DPF jest jego usunięcie wraz z odpowiednią modyfikacją sterownika silnika. Można też poddać go regeneracji, która poprawi jego funkcjonowanie. Masz problem z filtrem DPF? Zapraszamy do naszego serwisu w Szczecinie. Doradzimy najlepsze rozwiązanie i zadbamy o sprawną realizację zlecenia!