Filtry FAP/DPF – usuwanie problemów

FAP lub DPF to filtr cząstek stałych montowany w nowoczesnych układach wydechowych. Oba te skróty oznaczają ten sam komponent, którego zadaniem jest oczyszczanie spalin z sadzy i innych substancji. Filtry cząstek stałych to elementy kojarzone przede wszystkim z silnikami wysokoprężnymi, jednak obecnie montowane również w układach benzynowych. Niestety filtr DPF to również jeden z najbardziej awaryjnych elementów wydechu, który stał się zmorą wielu kierowców. Nasze usługi obejmują m.in. rozwiązywanie problemów związanych z filtrami cząstek stałych.

 

Naprawa i usuwanie problemów z filtrami DPF/FAP

Filtry cząstek stałych w związku z ich eksploatacją ulegają zabrudzeniu i zapchaniu, przez co stają się coraz mniej wydajne, jednocześnie powodując problemy z pracą silnika. Problem ten dotyczy szczególnie kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście i rzadko mają okazję do dynamicznej jazdy. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się problemów z filtrem DPF jest jego usunięcie wraz z odpowiednią modyfikacją sterownika silnika. Można też poddać go regeneracji, która poprawi jego funkcjonowanie.

Nasza oferta obejmuje usługi dopasowane do potrzeb Klientów, w tym rozwiązywanie problemów z filtrami cząstek stałych DPF/FAP. Wszystkie prace przeprowadzamy kompleksowo i fachowo. Masz problem z filtrem DPF? Zapraszamy do naszego serwisu. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie i zadbamy o sprawną realizację zadania.