Specyfika pojazdów marki Volkswagen. Serwis i konserwacja

środa, 21 października, 2020

Volkswagen to marka, która kojarzona jest z niezawodnością. Zresztą słusznie, bo niemiecka precyzja jest widoczna w samochodach tej marki właściwie wszędzie. Jednak niezawodność ta wynika nie tylko z jakości materiałów i przykładania wielkiej uwagi do szczegółów przy produkcji samochodów z Wolfsburga.

Volkswagen to także marka, która mocno zachęca użytkowników produkowanych przez nich pojazdów do regularnego serwisowania i konserwacji zakupionych samochodów. Mało kto wie, że używa do tego także produkowanych przez siebie kiełbasek i keczupu, firmowanych przez logo części zamiennych VW-Originalteil.

Serwis

Oczywiście wspomniane kiełbaski to nie jedyny sposób, w który Volkswagen zachęca swoich klientów do serwisowania samochodów. I mówiąc tu o serwisowaniu, nie mamy na myśli jedynie corocznego, obowiązkowego badania technicznego pojazdu, bez którego nie zostanie on dopuszczony do ruchu. VW zachęca do robienia cyklicznych przeglądów serwisowych, których celem jest zapobieganie i szybka eliminacja drobnych usterek, które zaniedbane lub niezauważone mogą w końcu doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń w samochodzie. Dla przykładu, właściciel samochodu osobowego klasy aut najmniejszych produkowanego przez niemiecką markę Volkswagen, czyli modelu up!, zachęcany jest do wykonania przeglądu okresowego co rok lub co 15000 przejechanych kilometrów. Pozostałe modele VW mają zalecany taki przegląd: w wypadku nowego samochodu przed upływem 2 lat lub 30 000 kilometrów, natomiast samochody używane co roku lub co 30 000 kilometrów. W obu przypadkach taki przegląd zalecany jest także wtedy, kiedy wskaże go komputer pokładowy pojazdu. Oczywiście Volkswagen informuje, że taki serwis najlepiej dokonać w autoryzowanym serwisie, jednak tak naprawdę możemy go wykonać w każdej profesjonalnej firmie specjalizującej się w serwisowaniu i naprawie samochodów z logiem VW.

Konserwacja

Słowo konserwacja oznacza zabiegi mające na celu utrzymanie czegoś w dobrym stanie. Świetnie wpisuje się to w filozofię marki Volkswagen. Producent ten zachęca właśnie do takiej regularnej konserwacji, która pomaga zapobiegać wystąpieniu poważnych usterek w samochodzie. Jeśli mówimy o marce Volkswagen, to warto tu, chociażby wspomnieć o konserwacji automatycznych skrzyń biegów montowanych przez VW w swoich samochodach, czyli skrzyni DSG z tak zwanym „mokrym sprzęgłem”. Skrzynia ta potrafi bardzo długo służyć bezawaryjnie pod warunkiem, że będzie się o nią dbało. Szczególnie istotna jest tu wymiana oleju w tej skrzyni. Regularna jego wymiana zgodnie z zaleceniami producenta ma bardzo duże znaczenie dla żywotności tego rodzaju automatycznej skrzyni biegów. Podobnie VW zachęca do terminowej wymiany oleju, filtrów i uszczelek w silniku, co także zdecydowanie przedłuża jego żywotność.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nieważne czy masz nowy, czy już używany samochód z logiem VW – pamiętaj, że profesjonalny serwis i regularna konserwacja zdecydowanie zwiększą żywotność Twojego samochodu. Nieważne także czy masz mały samochód miejski, ekskluzywną limuzynę czy może dostawczy samochód używany do pracy – jeśli o niego zadbasz, odwdzięczy się i będzie Ci służył latami jak na Volkswagena, czyli „samochód dla ludu” przystało!


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta