Czy chip tuning pomaga zaoszczędzić na paliwie?

czwartek, 30 lipca, 2020

Opisując proces, jakim jest chip tuning, należy na początek zaznaczyć przede wszystkim, że jest to rodzaj modyfikacji oprogramowania znajdującego się w komputerze odpowiedzialnym za sterowanie pracą silnika naszego pojazdu. Usługa ta pozwala nam przede wszystkim na dokonanie zmian mających na celu pewną oszczędność. Dzięki niej możemy dokonać modyfikacji związanych z parametrami turbosprężarki (zmiana ciśnienia doładowania), jak również tych związanych z poborem oraz kątem wtrysku paliwa czy po prostu zwiększających moc pojazdu.

Jeśli mowa o paliwie w samochodach benzynowych oraz tych z silnikiem diesla, to proces modyfikacji często określany jest mianem ekotuningu. Natomiast jeżeli chodzi o chip tuning, to warto również wiedzieć, iż nie powinniśmy decydować się na ten proces w momencie, gdy posiadamy auto z mechanicznie sterowanym silnikiem, ponieważ zwyczajnie nie nadaje się on do tego rodzaju modyfikacji. Koszty związane z tą usługą również są bardzo różne, dlatego iż zależy to w główniej mierze od tego rodzaju modyfikacji, jakie zamierzamy dokonać oraz rodzaju i pojemności silnika.

Czy chip tuning ma wpływ na oszczędność paliwa? To zależy

Teoretycznie chip tuning czy też ekotuning pozwala nam na znaczącą redukcję straty paliwa, jednak w praktyce zależy to także od nas samych. Statystyki określają, że poprawienie sprawności całego silnika poprzez zmodyfikowanie go mają naprawdę ogromny wpływ na średnie zużycie paliwa w naszym pojeździe. Jest to zauważalne szczególnie u osób, które cenią sobie spokojną, zgodną z przepisami jazdę. Zdarzają się jednak przypadki, w których mając podrasowany silnik, chcemy też nacieszyć się im, a co za tym idzie odrobinę poszaleć.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta