Czy można poddawać chip tuningowi samochody na LPG?

czwartek, 4 lutego, 2021

Chip tuning to modyfikacja samochodu, polegająca na elektronicznym „podkręceniu” bazowej mocy silnika, aby wykorzystać więcej z jego potencjału. Zabieg ten nie wymaga ingerencji w budowę auta – polega na regulacji elektrycznych sterowników i zmianie fabrycznych ustawień napędu.

Potrzebna jest do tego jedynie rzetelna wiedza i odpowiedni sprzęt. Operacja jest w pełni bezpieczna i nie wpływa na żywotność żadnych komponentów. Jeśli wykonają ją doświadczeni fachowcy, nie ma mowy o pogorszeniu sprawności pojazdu. Efektem jest zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego, zmniejszenie zużycia paliwa i podwyższenie bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Warunkami do wykonania chip tuningu są dobry stan silnika i jego pełna sprawność techniczna. Można przeprowadzić go w przypadku każdego samochodu, którego napęd jest sterowany elektrycznie. Ten wymóg spełnia zdecydowana większość nowoczesnych pojazdów. 

Chip tuning w przypadku LPG 

Wątpliwości mogą dotyczyć samochodów z silnikami na LPG. Zmiana zasilania auta jest dość daleko idącą modyfikacją i właściciele takich pojazdów nie są zwykle przekonani czy dalsza modyfikacja nie okaże się szkodliwa. Na szczęście tak nie jest. Chip tuning można przeprowadzić również w przypadku samochodów na LPG. Pozwala on na uzyskanie nie tylko podobnych, ale pod niektórymi względami nawet większych korzyści niż w standardowych autach. Gaz spala się wolniej od benzyny, dlatego możliwa jest dokładniejsza korekta ustawień sterownika, odpowiadającego za transport paliwa do napędu. Pozwala to na dobranie idealnej ilości mieszanki tak, by silnik wykorzystywał ją możliwie najbardziej ekonomicznie. To zaś przekłada się na oszczędności. 

Chip tuning samochodów na LPG nie wiąże się z dużo większym ryzykiem niż w przypadku aut zasilanych benzyną. Wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, by nie doszło do żadnych nieoczekiwanych usterek. Wybór serwisu, który przeprowadzi zabieg, powinien być przemyślaną decyzją. Warto poprzedzić ją rozmową z przedstawicielami firmy, która pozwoli rozwiać wiele wątpliwości i samodzielnie ocenić kompetencje pracowników. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta