Na czym polega chiptuning?

niedziela, 5 maja, 2019

Lubisz swój samochód i nie chcesz go zmieniać, ale jego moc nie spełnia Twoich oczekiwań? Postaw na chiptuning – jeden z najlepszych sposobów na poprawę parametrów silnika. Nie chodzi tylko o frajdę – auto, które pali zdecydowanie mniej paliwa, jest tańsze i bezpieczniejsze, to marzenie każdego prawdziwego fana motoryzacji. Dowiedz się, czym dokładnie jest chiptuning.

Chiptuning – potężna moc silnika

Chiptuning oznacza zwiększenie mocy silnika, najczęściej doładowanego. Nie każdy wie, ale mnóstwo samochodów ma spore rezerwy mocy, które da się łatwo uwolnić. Warunkiem jest, aby auto miało elektryczne sterowanie jednostki napędowej.

Jak zwiększyć moc silnika? Aby tego dokonać, fachowiec podłącza swój komputer do centralki sterującej auta. Następnie zajmuje się modyfikacją:

Właściciele diesli często decydują się na usunięcie „ekologii”, czyli między innymi klap wirowych i filtra DPF. Proces nie jest bardzo skomplikowany, ale jeśli decydujesz się na chiptuning, powinieneś skorzystać z usług doświadczonych fachowców, ponieważ na rynku są również tacy, którzy… udają profesjonalistów. Jeśli planujesz chiptuning, postaw na dobry warsztat, a nie na podejrzane miejsca, o którym nie wiesz nic.

Chiptuning – zalety

Chiptuning przynosi mnóstwo korzyści. Poniżej przedstawiamy jego główne zalety. To:

Cena chiptuningu zaczyna się już od kilkuset złotych – wszystko zależy od głównie od rocznika Twojego auta i pojemności silnika. Jednak nie powinno się oszczędzać na zwiększeniu mocy auta – w końcu to jedna z większych zmian. Jeśli zdecydujesz się na chiptuning, każda przejażdżka samochodem, nabierze dla Ciebie nowego znaczenia.


Możliwość komentowania została wyłączona.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta